top of page
  • Zdjęcie autorapiriasimi

Jaką kamerę obrotową kupić?

Monitoring to obecnie podstawa dobrego zabezpieczenia nieruchomości, obiektów czy mienia. Ważne są nie tylko parametry samego urządzenia, ale też miejsce umiejscowienia poszczególnych sprzętów na terenie danego obiektu. Istotnym też jest wielkość jak i kształ monitorowanego terenu. Należy zastanowić się, jaką ilość urządzeń monitorujących potrzebujemy, by obserwować wszystkie miejsca, oraz czy mają to być kamery nieobrotowe czy też obrotowe. Jeśli potrzebujemy mieć stały i szczegółowy dostęp do wielu miejsc i móc dynamicznie zmieniać widok, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kamery obrotowej. Czym powinna się charakteryzować, by spełniła nasze oczekiwania? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery obrotowej?

Producenci prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowszych rozwiązań technologicznych w zakresie zabezpieczeń. Wybierając kamerę obrotową musimy więc zwrócić uwagę na większą ilość parametrów niż przy zwykłej, która jest stosowana w telewizji przemysłowej.

Najważniejszy to możliwość ustawienia tzw. patrolu, jakość obrazu czy posiadanie zoom-u optycznego. Funkcja patrolu pozwala nam na ustawieniu sekwencji obrotu kamery oraz czasu postoju w danym miejscu. Jakość obrazu im lepsza tym więcej szczegółów jesteśmy wstanie wyłapać później podczas podglądu czy przeglądu nagrań. Zoom optyczny pozwala na powiększenie danego obszaru bez utraty jakości obrazu co ma znaczenie jeśli monitorujemy dość dalekie obiekty. Ważnym elementem jest też podświetlenie obrazu w nocy, tak aby jak największy obszar był dobrze widoczny również w nocy.

Do tego dochodzi nam sposób zasilania kamery. Dostępne rozwiązania to kamery z własnym zasilaniem, kamery zasilane z prądu czy też kamery zasilane przewodem Ethernet (POE)

Zastosowanie kamer obrotowych

Obecnie niemal w każdym miejscu możemy napotkać systemy monitorujące. Dzięki zastosowaniu głowic obrotowych w kamerach, można obserwować ogromne obszary przy pomocy mniejszej ilości urządzeń. Tego typu sprzęty wykorzystywane są najczęściej na placach, w parkach, halach magazynowych, a także na stadionach czy dworcach kolejowych. Urządzenia monitorujące z głowicą obrotową, często wykorzystywane są również do obserwowania miast. Rozwiązanie to jest często stosowane na prośbę, np. służb mundurowych, które odpowiadają za bezpieczeństwo mieszkańców.


50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page