top of page
reolink go pt-Farm _ Ranch-m.jpg
reolink go pt-Construction-m.jpg
reolink go pt-Dock _ Marina-m.jpg

Kamera bezprzewodowe z modułami WiFi lub GSM LTE z własnym zasilaniem i zasilane z prądu

Jaką kamera bezprzewodową wybrać? Jaki monitoring byłby najlepszy?

W dzisiejszych czasach kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem dla wielu osób, zarówno tych, którzy prowadzą własną działalność, jak i osób mieszkających w domkach jednorodzinnych. Jednym z nowocześniejszych i bardziej przydatnych rozwiązań jest monitoring, który wykorzystuje się coraz częściej nie tylko w dużych firmach, ale też w domach prywatnych i obiektach usługowych. W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju kamery takie jak kamery z własnym zasilaniem, kamery zasilane z prądu, czy tez kamery POE podłączone do rejestratora.

Jaki monitoring wybrać?

 

Przed wyborem systemu monitorowania warto zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Dodatkowo należy rozplanować miejsca, w których kamery, czy rejestratory będą umieszczone. Zupełnie inny sprzęt sprawdzi się w przypadku rejestrowania obrazu z wnętrza budynku, a zupełnie inny na zewnątrz. W przypadku jeśli chcemy mieć zdalny dostęp do kamer kolejną kwestią będzie podłączenie bezprzewodowe lub przewodowe z ruterem wifi.

- Jeśli zależy nam na stałym zapisie obrazu i dźwięku z kamer, najlepszych rozwiązaniem będzie zastosowanie rejestratora o dużej pojemności dysku oraz kamer POE.

POE czyli zasilanie przez kabel Ethernet to nic innego jak proste i stabilne połączenie przewodem POE (tzw. Skrętką) kamery z rejestratorem. Ten sam przewód odpowiada za przesyła obrazu i dźwięku do rejestratora, jednocześnie zasilając kamery. Dzięki temu nie musimy już dodatkowo podpinać kamer do zasilania. Podpięcie rejestratora do rutera pozwoli nam również na zdalny dostęp do obrazu i dźwięku oraz do nagrań.

Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie jest duży ruch, oraz miejscach dużego obszaru monitorowania.

- Jeśli jednak nie mamy potrzeby nagrywania ciągłego 24/7 to kolejnym rozwiązaniem są kamery zasilane z prądu z bezprzewodowym WIFI. Kamera taka zapisuje nagrania na wewnętrznej karcie pamięci lub do chmury, wtedy kiedy wykryje ruch. Jedyne co musimy zrobić to podłączyć kamerę do prądu i sparować z siecią WIFI. W tym wypadku również mamy zdalny podgląd na żywo jak również zdalny podgląd do nagrań z kamery.

Ponadto w zależności od modelu kamery mamy tez takie funkcje jak powiadomienia o wykryciu ruchu, dwustronną komunikacje głosową, tryb nocny, syrenę alarmową czy też obrotową głowicę dzięki czemu mamy podgląd w 360 stopniach.

- A co jeśli nie mamy jak podłączyć zasilania do kamer? W tym wypadku doskonałe rozwiązanie to kamery bezprzewodowe z własnym zasilaniem, które mogą pracować do 6 miesięcy na jednym ładowaniu. Możesz też dokupić panel solarny który stale będzie doładowywał akumulator w baterii. Tu podobnie jak w kamerach zasilanych na prąd, mamy takie funkcje jak powiadomienia o wykryciu ruchu, zapis zdarzeń na karcie pamięci lub w chmurze, tryb nocny, dwustronną komunikację głosową czy też syrenę alarmową. W ofercie znajdziesz tańsze kamery jak również kamery z szerokim kątem widzenia lub kamerę z obrotową głowicą.

- Brak wifi i zasilania też nie jest problem aby korzystać z uroków monitoringu. Doskonałe kamery z modułem GSM pracujące w sieci 3G, 4G LTE i z własnym zasilaniem to idealne rozwiązanie wszędzie tam gdzie brak prądu byłby barierą aby skutecznie chronić nasz dobytek.

Łatwa instalacja, intuicyjna aplikacja i niezawodność to główne atuty naszych produktów.

Zalety mobilnego monitoringu

Proponowane przez nas rozwiązania monitoringu to nie tylko podgląd obrazu na żywo w telefonie czy komputerze. To również system alarmowy, który reaguje i powiadamia właściciela o wykrytym ruchu. Wszystkie kamery wyposażone są w diody podczerwieni, które zapewniają doskonałej jakości obraz nawet w nocy. Dodatkowym plusem jest możliwość przechowywania obrazu na karcie pamięci lub w chmurze.

W obecnych czasach prawie każdy budynek mieszkalny czy usługowy jest stale monitorowany. Potrzeba zapewnienia sobie i bliskim bezpieczeństwa jest zatem bardzo wysoka. Na rynku co rusz pojawiają się nowe rozwiązania w tym zakresie, a wśród nich znaleźć można kamery całoroczne GSM z własnym zasilaniem. Jest to innowacyjne urządzenie, które szturmem podbiło rynek i serca klientów.

Czym jest kamera całoroczna GSM z własnym zasilaniem?

Są miejsca, które chcielibyśmy na bieżąco monitorować, jednak uniemożliwia nam to brak dostępu do infrastruktury teletechnicznej czy braku możliwości podłączenia urządzenia do stałego łącza internetowego i prądu. Wybór kamery całorocznej GSM z własnym zasilaniem będzie w tym miejscu jak najbardziej trafiony.

Część modeli naszych kamer z modułem wifi posiada wbudowany akumulator, który może być doładowany za pomocą zasilania energią pobieraną przez panel solarny. Pozwala to na ciągłą pracę bez potrzeby dodatkowego ładowania akumulatora.

bottom of page