top of page
Kamera Piri Reolink Argus Eco -3 fotki s

Monitoring działki – jaki wybrać?

Zastanawiają się Państwo nad doborem kamer do zmontowania na terenie swoich rekreacyjnych lub letniskowych działek? Zapraszamy do lektury tekstu, przybliżającego Państwu rodzaje monitoringu polecanego do tego typu przestrzeni. Nie przebywamy w nich na co dzień, dlatego warto zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojej posesji wypoczynkowej!

Monitoring działki – jaki wybrać?

Prawidłowo dobrany system kamer powinien zostać dobrany pod kątem tego czy dane miejsce posiada dostęp do prądu oraz sieci Internetowej. W każdym przypadku mamy wiele możliwości na instalację kamery – wystarczy wybór odpowiedniego modelu. Jaki zatem mamy wybór monitoringu?

-
kamery IP WiFi – ten typ kamer polecamy na działkę, która posiada router umożliwiający połączenie z Internetem oraz dostęp do stałego zasilania.

-
GSM/SIM - taki rodzaj monitoringu na działce jest jednym z najczęściej wybieranych, ponieważ pozwala na sprawne przesyłanie danych z kamery na telefon. Odbywa się to przy pomocy kart GSM/SIM, czyli w tzw. chmurze sieciowej. Tym samym, będąc poza posesją letniskową, wciąż możemy podglądać to, co się na niej dzieje – w trybie “na żywo”! W przypadku pojawienia się ruchu w jej zasięgu, wykonuje nagranie na kartę pamięci,  zdjęcie i wysyła je na skonfigurowany wcześniej adres e-mail lub powiadomienie PUSH telefon właściciela.

-
Kamery WIFI z własnym zasilaniem i możliwością doładowania za pomocą panelu solarnego - są to modele zasilane prądem pozyskanym z akumulatora, natomiast dzięki zastosowaniu panelu solarnego, akumulator jest na bieżąco doładowywany.

Opisane propozycje są proste do konfiguracji sprzętów z telefonem i dlatego dają większą kontrolę nad działką podczas Państwa nieobecności. Wysyłanie fotografii, wykrywanie ruchu i możliwość śledzenia online, pozwala właścicielom zareagować w porę, jeśli na posesji pojawi się niechciany intruz.


Dodatkowe funkcje kamer

Warto jednak przybliżyć aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru monitoringu. Urządzenie powinno posiadać czujniki ruchu oraz możliwość widzenia w trybie nocnym. Standard obrazu również może mieć wielkie znaczenie, aby wykryć nie tylko czyjąś obecność na terenie obiektu, ale także móc tą osobę lub pojazd zidentyfikować.

bottom of page