top of page
  • Zdjęcie autorapslupek4

Jaki monitor do kamer CCTV wybrać?

Systemy zabezpieczające do firm czy domów jednorodzinnych cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Najczęściej na monitoring decydują się mieszkańcy osiedli domów jednorodzinnych, którzy w trosce w swoich najbliższych, a także dobytek życia montują na terenie posiadłości ukryte urządzenia wizyjne. Jednakże monitoring można teraz spotkać dosłownie wszędzie, zarówno obok przedszkoli, w miejscach pracy, a także blokach mieszkalnych. Kamera jest integralną częścią całej instalacji, do której zalicza się również monitor. Jaki model wybrać do kamer CCTV?


Sprawdź co się dzieje wokół Ciebie


System monitoringu opiera się nie tylko na kamerach, ale też na pobocznych urządzeniach, dzięki którym możliwe jest późniejsze odtwarzanie obrazu. Decydując się na określony model produktu, warto wybrać odpowiedni rejestrator i monitor do kamer CCTV, który może nieznacznie różnić się od telewizora lub monitora komputerowego.


Wspomniany wcześniej monitor do kamery CCTV służy do prowadzenia obserwacji w czasie rzeczywistym i odtwarzania nagrań, które zostały zarejestrowane na dyskach. Urządzenie to przede wszystkim zapewnia wysokiej jakości obraz, który utrwalają kamery.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze monitora do kamery CCTV


Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne kamery IP, które wymagają odtwarzania obrazu w wysokiej rozdzielczości. Zapewni to dedykowany monitor do kamer CCTV, dzięki czemu na nagraniu widoczne będą nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak cyfry na tablicach rejestracyjnych pojazdów. Poza tym nasz system to przede wszystkim możliwość podglądu na żywo obrazu i dźwięku w telefonie, tablecie lub komputerze. Nie musimy więc inwestować w dedykowany monitor jeśli wystarczy nam podgląd na w/w urządzeniach.


Nowością w tym zakresie jest również wsparcie urządzeń z monitorami firm Google i Amazon. W urządzeniach tych również po wypowiedzeniu określonej komendy głosowej, możemy wyświetlić obraz z dowolnej kamery.


Coraz więcej telewizorów wyposażonych jest w systemy operacyjne zwane popularnie Smart TV, a nawet jeśli nie mamy takiego telewizora to wystarczy odpowiednia przystawka i nasz telewizor również stanie się Smart telewizorem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko mamy dostęp do wielu aplikacji i dodatkowej rozrywki, ale również bezprzewodowo możemy wyświetlać obraz z kamer na naszym telewizorze.


Wybierając zatem monitor do kamery CCTV warto zwrócić uwagę na nasze potrzeby i wygodę. Być może wyżej wymienione urządzenia wystarczą a być może konieczne będzie zakupienie dodatkowego monitora CCTV.


121 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page