top of page
  • Zdjęcie autorapiriasimi

Oczyszczacz powietrza

Zdecydowaną większość swojego życia spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Mowa tutaj nie tylko o mieszkaniu, ale też miejscu pracy. Ważne zatem, by zadbać o odpowiednio zdrowy klimat, a także wysoką jakość powietrza. Nowoczesna technologia obecna na rynku proponuje wiele rozwiązań w tym zakresie, takich jak odświeżacze powietrza. Nad czym warto pomyśleć i co wziąć pod uwagę, wybierając urządzenia, które odpowiadają za jakość powietrza w pomieszczeniach? Poprawa jakości powietrza dzięki odświeżaczowi powietrza Jeśli chodzi o jakość powietrza, kluczowym parametrem jest stężenie pyłów PM2,5 PM10 i związków chemicznych. Istotnym więc elementem w oczyszczaczu powietrza jest czujnik analizujący jakość powietrza oraz zastosowany filtr. Działanie takiego sprzętu, polega na tym, że wentylator zasysa powietrze, następnie w zależności od stopnia stężenia zanieczyszczeń czyli jakości powietrza, wentylator zwiększa lub zmniejsza obroty aby optymalnie i szybko przefiltrować powietrze w pomieszczeniu. Powietrze przechodzi przez oczyszczacz i filtr. W naszym oczyszczaczu stosujemy potrójny system filtrowania.

Pierwszy filtr tzw. wstępny, zatrzymuje największy kurz, po czym powietrze filtrowane jest przez filtr węglowy i kolejno przez filtr Hepa. Filtr węglowy ma za zadanie wyłapać wszelkie niebezpieczne związki chemiczne. Jeśli takowe są wykryte to na ekranie oczyszczacza pojawia się charakterystyczne czerwone ostrzeżenie. W naszym oczyszczaczu stosujemy najlepszy filtr węglowy z japońskiego węgla. Filtr węglowy oczyszcza również powietrze z nieprzyjemnych zapachów.

Filtr Hepa stosowany przez nas to filtr Hepa 13 największego i najbardziej znanego na świecie producenta filtrów – firmę 3M. Dlaczego jest to tak ważne? Tylko oryginalny filtr Hepa ma skuteczność aż 99,97% jeśli chodzi o drobne zanieczyszczenia PM 2.5. Pyły Pm2.5 są bardzo groźne dla naszego organizmu ponieważ są tak małe, że nasze płuca która są naturalnym filtrem nie są ich wstanie wyłapać, przez co trafiają bezpośrednio do naszej krwi.

Ważne więc aby produkt który kupimy nie był tylko oczyszczaczem w nazwie ale faktycznie był zbudowany i miał skuteczne elementy i wyposażenie które przefiltruje powietrze którym oddychamy.


13 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page