top of page
  • Zdjęcie autorapiriasimi

Kamera bezprzewodowe z modułami WiFi lub GSM LTE z własnym zasilaniem i zasilane z prądu

Jaką kamera bezprzewodową wybrać? Jaki monitoring byłby najlepszy?

W dzisiejszych czasach kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem dla wielu osób, zarówno tych, którzy prowadzą własną działalność, jak i osób mieszkających w domkach jednorodzinnych. Jednym z nowocześniejszych i bardziej przydatnych rozwiązań jest monitoring, który wykorzystuje się coraz częściej nie tylko w dużych firmach, ale też w domach prywatnych i obiektach usługowych. W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju kamery takie jak kamery z własnym zasilaniem, kamery zasilane z prądu, czy tez kamery POE podłączone do rejestratora. Jaki monitoring wybrać?

Przed wyborem systemu monitorowania warto zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Dodatkowo należy rozplanować miejsca, w których kamery, czy rejestratory będą umieszczone. Zupełnie inny sprzęt sprawdzi się w przypadku rejestrowania obrazu z wnętrza budynku, a zupełnie inny na zewnątrz. W przypadku jeśli chcemy mieć zdalny dostęp do kamer kolejną kwestią będzie podłączenie bezprzewodowe lub przewodowe z ruterem wifi.

- Jeśli zależy nam na stałym zapisie obrazu i dźwięku z kamer, najlepszych rozwiązaniem będzie zastosowanie rejestratora o dużej pojemności dysku oraz kamer POE.

POE czyli zasilanie przez kabel Ethernet to nic innego jak proste i stabilne połączenie przewodem POE (tzw. Skrętką) kamery z rejestratorem. Ten sam przewód odpowiada za przesyła obrazu i dźwięku do rejestratora, jednocześnie zasilając kamery. Dzięki temu nie musimy już dodatkowo podpinać kamer do zasilania. Podpięcie rejestratora do rutera pozwoli nam również na zdalny dostęp do obrazu i dźwięku oraz do nagrań.

Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie jest duży ruch, oraz miejscach dużego obszaru monitorowania.

- Jeśli jednak nie mamy potrzeby nagrywania ciągłego 24/7 to kolejnym rozwiązaniem są kamery zasilane z prądu z bezprzewodowym WIFI. Kamera taka zapisuje nagrania na wewnętrznej karcie pamięci lub do chmury, wtedy kiedy wykryje ruch. Jedyne co musimy zrobić to podłączyć kamerę do prądu i sparować z siecią WIFI. W tym wypadku również mamy zdalny podgląd na żywo jak również zdalny podgląd do nagrań z kamery.

Ponadto w zależności od modelu kamery mamy tez takie funkcje jak powiadomienia o wykryciu ruchu, dwustronną komunikacje głosową, tryb nocny, syrenę alarmową czy też obrotową głowicę dzięki czemu mamy podgląd w 360 stopniach.

- A co jeśli nie mamy jak podłączyć zasilania do kamer? W tym wypadku doskonałe rozwiązanie to kamery bezprzewodowe z własnym zasilaniem, które mogą pracować do 6 miesięcy na jednym ładowaniu. Możesz też dokupić panel solarny który stale będzie doładowywał akumulator w baterii. Tu podobnie jak w kamerach zasilanych na prąd, mamy takie funkcje jak powiadomienia o wykryciu ruchu, zapis zdarzeń na karcie pamięci lub w chmurze, tryb nocny, dwustronną komunikację głosową czy też syrenę alarmową. W ofercie znajdziesz tańsze kamery jak również kamery z szerokim kątem widzenia lub kamerę z obrotową głowicą.

- Brak wifi i zasilania też nie jest problem aby korzystać z uroków monitoringu. Doskonałe kamery z modułem GSM pracujące w sieci 3G, 4G LTE i z własnym zasilaniem to idealne rozwiązanie wszędzie tam gdzie brak prądu byłby barierą aby skutecznie chronić nasz dobytek.

Łatwa instalacja, intuicyjna aplikacja i niezawodność to główne atuty naszych produktów.

Zalety mobilnego monitoringu

Proponowane przez nas rozwiązania monitoringu to nie tylko podgląd obrazu na żywo w telefonie czy komputerze. To również system alarmowy, który reaguje i powiadamia właściciela o wykrytym ruchu. Wszystkie kamery wyposażone są w diody podczerwieni, które zapewniają doskonałej jakości obraz nawet w nocy. Dodatkowym plusem jest możliwość przechowywania obrazu na karcie pamięci lub w chmurze.

W obecnych czasach prawie każdy budynek mieszkalny czy usługowy jest stale monitorowany. Potrzeba zapewnienia sobie i bliskim bezpieczeństwa jest zatem bardzo wysoka. Na rynku co rusz pojawiają się nowe rozwiązania w tym zakresie, a wśród nich znaleźć można kamery całoroczne GSM z własnym zasilaniem. Jest to innowacyjne urządzenie, które szturmem podbiło rynek i serca klientów.

Czym jest kamera całoroczna GSM z własnym zasilaniem?

Są miejsca, które chcielibyśmy na bieżąco monitorować, jednak uniemożliwia nam to brak dostępu do infrastruktury teletechnicznej czy braku możliwości podłączenia urządzenia do stałego łącza internetowego i prądu. Wybór kamery całorocznej GSM z własnym zasilaniem będzie w tym miejscu jak najbardziej trafiony.

Część modeli naszych kamer z modułem wifi posiada wbudowany akumulator, który może być doładowany za pomocą zasilania energią pobieraną przez panel solarny. Pozwala to na ciągłą pracę bez potrzeby dodatkowego ładowania akumulatora.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page