top of page
  • Zdjęcie autorapslupek4

Alarmy

Z pewnością każdy z nas widział lub był na osiedlu domków jednorodzinnych, których mieszkańcy w myśl ekologii, posiadają na dachach panele fotowoltaiczne. Jest to w obecnych czasach norma, tak jak systemy zabezpieczające budynki przed potencjalnymi włamywaczami czy nieproszonymi gośćmi. Obiekty typu Smart Home charakteryzują się tym, że kamery i alarmy są zintegrowane z różnymi instalacjami, które znajdują się w budynku. Czym zatem cechują się inteligentne systemy alarmowe?


Dom jak twierdza


Każdy właściciel mieszkania, a zwłaszcza domu jednorodzinnego pragnie zapewnić bezpieczeństwo domownikom, ale też chce chronić swój dobytek, który znajduje się wewnątrz obiektu. Warto zatem pomyśleć o inteligentnym systemie alarmowym, który będzie się składał z kilku podrzędnych urządzeń, takich jak czujnik ruchu zintegrowany z systemem monitoringu i powiadomieniami na telefon. W przypadku wykrycia ruchu, otwarcia drzwi czy innego zdarzenia podczas naszej nieobecności, na urządzenie mobilne zostanie wysłane powiadomienie a w przypadku kamer dodatkowo nagranie zdarzenia, na którym będzie można sprawdzić, czy rzeczywiście jest powód do obaw.


Popularność inteligentnych systemów alarmowych z roku na rok przewyższa tradycyjne firmy ochroniarskie. Z czego to wynika? Coraz więcej osób obawia się, czy patrol przyjedzie na czas, by zapobiec kradzieży. Ponadto montaż systemu Smart Home odbywa się samodzielnie, dzięki czemu tylko my wiemy jaki i gdzie zamontowany jest system ochrony. Warto zatem pomyśleć o takim zabezpieczeniu jak kamery czy czujki, które same włączą stosowną sygnalizację dźwiękowo-świetlną, która odstraszy włamywacza przed przyjazdem ochrony.


Nieoceniona sąsiedzka pomoc


Mieszkając na osiedlu domów jednorodzinnym, prawdziwym szczęściem jest trafić na zaufanych sąsiadów, którym możemy powierzyć opiekę nad naszym domem podczas nieobecności. W tym przypadku sprawdzi się inteligentny system alarmowy, który powiadomi nas poprzez aplikację, że na terenie naszej posesji kręcą się niepożądane osoby lub doszło do jakiegoś zdarzenia.


Jedną z popularnych opcji inteligentnego systemu alarmowego jest także zamek elektroniczny - smart lock, do domu. Dzięki temu rozwiązaniu nasi znajomi lub rodzina nie będzie musiała czekać pod drzwiami, np. w przypadku, gdy nas zatrzymają korki w mieście. Może też się zdarzyć, że w wyniku alarmowego powiadomienia konieczne będzie wejście do domu podczas naszej nieobecności. Wystarczy dedykowana aplikacja aby udzielić dostępu do domu lub zdalnie otworzyć drzwi.

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page