• pslupek4

Alarmy

Z pewnością każdy z nas widział lub był na osiedlu domków jednorodzinnych, których mieszkańcy w myśl ekologii, posiadają na dachach panele fotowoltaiczne. Jest to w obecnych czasach norma, tak jak systemy zabezpieczające budynki przed potencjalnymi włamywaczami czy nieproszonymi gośćmi. Obiekty typu Smart Home charakteryzują się tym, że kamery i alarmy są zintegrowane z różnymi instalacjami, które znajdują się w budynku. Czym zatem cechują się inteligentne systemy alarmowe?


Dom jak twierdza


Każdy właściciel mieszkania, a zwłaszcza domu jednorodzinnego pragnie zapewnić bezpieczeństwo domownikom, ale też chce chronić swój dobytek, który znajduje się wewnątrz obiektu. Warto zatem pomyśleć o inteligentnym systemie alarmowym, który będzie się składał z kilku podrzędnych urządzeń, takich jak czujnik ruchu zintegrowany z systemem monitoringu i powiadomieniami na telefon. W przypadku wykrycia ruchu, otwarcia drzwi czy innego zdarzenia podczas naszej nieobecności, na urządzenie mobilne zostanie wysłane powiadomienie a w przypadku kamer dodatkowo nagranie zdarzenia, na którym będzie można sprawdzić, czy rzeczywiście jest powód do obaw.


Popularność inteligentnych systemów alarmowych z roku na rok przewyższa tradycyjne firmy ochroniarskie. Z czego to wynika? Coraz więcej osób obawia się, czy patrol przyjedzie na czas, by zapobiec kradzieży. Ponadto montaż systemu Smart Home odbywa się samodzielnie, dzięki czemu tylko my wiemy jaki i gdzie zamontowany jest system ochrony. Warto zatem pomyśleć o takim zabezpieczeniu jak kamery czy czujki, które same włączą stosowną sygnalizację dźwiękowo-świetlną, która odstraszy włamywacza przed przyjazdem ochrony.


Nieoceniona sąsiedzka pomoc


Mieszkając na osiedlu domów jednorodzinnym, prawdziwym szczęściem jest trafić na zaufanych sąsiadów, którym możemy powierzyć opiekę nad naszym domem podczas nieobecności. W tym przypadku sprawdzi się inteligentny system alarmowy, który powiadomi nas poprzez aplikację, że na terenie naszej posesji kręcą się niepożądane osoby lub doszło do jakiegoś zdarzenia.


Jedną z popularnych opcji inteligentnego systemu alarmowego jest także zamek elektroniczny - smart lock, do domu. Dzięki temu rozwiązaniu nasi znajomi lub rodzina nie będzie musiała czekać pod drzwiami, np. w przypadku, gdy nas zatrzymają korki w mieście. Może też się zdarzyć, że w wyniku alarmowego powiadomienia konieczne będzie wejście do domu podczas naszej nieobecności. Wystarczy dedykowana aplikacja aby udzielić dostępu do domu lub zdalnie otworzyć drzwi.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie