top of page
  • Zdjęcie autorapslupek4

Mity na temat inteligentnego domu

Nowoczesne technologie są coraz bardziej dostępne i klienci korzystają z nich coraz chętniej, a także bez zbędnych obaw. Mimo, iż rozwiązania te są proste w obsłudze, narosło wokół nich wiele mitów. Inteligentne domy, bo o nich mowa, sprawiają, że mieszkanie jest wygodne, bezpieczne i dopasowane do naszych potrzeb.


Inteligentny dom szyty na miarę - aż taki drogi jak się wydaje?


Cztery ściany, w których aż roi się do czujników, ekranów czy detektorów. To z nich składają się nowoczesne inteligentne domy, które posiadają zintegrowane systemy zarządzania wszystkimi instalacjami, które znajdują się wewnątrz. Dzięki nim budynek może reagować na określone bodźce zewnętrzne, przez co zwiększa się jego funkcjonalność, komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Ponadto systemy zarządzania obiektem mieszkalnym optymalizują koszty eksploatacji, które jak wiemy są coraz wyższe.


Czy takie systemy są drogie? Wkład finansowy, który poniesiemy przy montażu instalacji smart home, zwraca się w postaci mniejszych rachunków, między innymi za ogrzewanie czy prąd, czujniki alarmowe poinformują nas też o zagrożeniach związanych z włamaniem czy zalaniem mieszkania dzięki czemu możemy zminimalizować starty z tym związane. Inteligentny dom będzie zatem miejscem, w którym możemy stosować zarówno artykuły podnoszące nasze bezpieczeństwo jak systemy alarmowe czy monitoring oraz artykuły podnoszące nasz komfort mieszkania jak zarządzanie oświetleniem, zamki inteligentne czy roboty sprzątające.


Inteligentny dom - to nie jest skomplikowane


Mimo, iż nowoczesne technologie dostępne są na wyciągnięcie ręki, nadal część społeczeństwa się ich boi, zasłaniając się argumentem, iż jest to zbyt skomplikowane lub nie jestem specjalistą od wiedzy technicznej. Jest to największy mit, zaraz po kosztach, które wiążą się z posiadaniem smart home.


Producenci dokładają wszelkich starań, by interfejs urządzeń w inteligentnym domu był maksymalnie uproszczony i intuicyjny. Dzięki temu z obsługą sprzętów poradziłoby sobie nawet dziecko, które na co dzień korzysta ze smartfona czy tableta, podobnie jak osoba dorosła. W przypadku większych wątpliwości istnieje możliwość konsultacji z naszymi ekspertami, którzy zaprezentują działanie.

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Alarmy

Comments


bottom of page