• pslupek4

Jak inteligentny dom chroni przed zalaniem?

Ochrona domowników przed włamaniami, kradzieżami czy innymi sytuacjami to w obecnych czasach już norma, na którą decydują się niemalże wszyscy właściciele domów jednorodzinnych czy wielorodzinnych. Bardzo popularne stały się w ostatnich czasach inteligentne domy, które nie tylko optymalizują koszty jego eksploatacji, ale także potrafią powiadomić domowników o zagrożeniu, np. zalaniu. Z tego też względu, wiele osób decyduje się na dodatkowy montaż układów, które mają wpływ na bezpieczeństwo domowników.


Czujnik zalania - must have w inteligentnym domu


Do tej pory to czujki dymu były jedynymi, o których tak głośno się mówiło w kwestii bezpieczeństwa w mieszkaniu czy domu. Obecnie do systemów alarmowych, można także zaliczyć czujniki zalania. Wdrożenie ochrony nie jest trudne i nie musi się wiązać z wysokimi kosztami. Na pewno należy zrobić przegląd posiadanej instalacji ale też przystosować inteligentny dom, by wiedział, jak zareagować, gdy woda zacznie wdzierać się do innych pomieszczeń.


By cały proces przebiegł sprawnie, należy zakupić dwa rodzaje urządzeń, między innymi centralkę i czujnik zalania. Montuje się go w miejscu wycieku, czyli najczęściej na podłodze pod rurą, a także pod wanną, umywalką czy przy urządzeniach, takich jak pralka czy zmywarka. Wspomniane urządzenia należy zintegrować z systemem inteligentnego domu, który będzie współgrał z czujnikiem zalania.


Po wykryciu zagrożenia, jakim jest zalanie, które może przydarzyć się w każdym momencie, np. pod naszą nieobecność w domu, inteligentny system powiadomi nas o zalaniu, dzięki czemu możemy w porę zareagować. Na rynku dostępne są też różne zawory które mogą zdalnie zamykać przepływ wody. Podczas zakupu i wyboru, warto sprawdzić zawór dwukrotnie i się upewnić, bowiem w sprzedaży są także zawory do innych cieczy i gazu. Nas interesuje tylko i wyłącznie ten do instalacji wodnej.

8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Alarmy

Piri sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
Budynek North Gate
00-203 Warszawa
Polska
NIP 1132929130
KRS 662040
Sąd Rejonowy dla Miasta Warszawy w Warszawie
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Regon 366498203
 
mail piri@piri.pl
tel. 22 1235545
  • Facebook - Biały Krąg
  • Instagram - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg

RZETELNA Firma 

Sprawdź naszą rzetelność kliknij tutaj

© Copyright Piri 2018