• piriasimi

Smart gniazdka - do czego je wykorzystać?

W ostatnim czasie można było zauważyć wzrost zainteresowania budownictwem, zwłaszcza dotyczącym domów jednorodzinnych. Coraz więcej tego typu obiektów to smart domy, w których większość urządzeń można włączać lub wyłączać za pomocą jednego przycisku w smartfonie. Może i brzmi to jak z filmu science fiction, jednak jest to rzeczywistość, do której powinniśmy się przyzwyczajać, a przede wszystkim czerpać z niej korzyści. Jednym z urządzeń, które może przyczynić się do ułatwienia naszego życia jest smart gniazdko. Na czym polega jego fenomen i gdzie można go wykorzystać?

Czym jest smart gniazdko?

Na pierwszy rzut oka, smart gniazdka nie różnią̨ się̨ niczym szczególnym od tych tradycyjnych, mimo iż̇ bardziej wystają̨ ze ściany. Cała różnica ukryta jest w środku urządzenia. Za wszelkie opcje i działania odpowiada mikroprocesor, który przyjmuje polecenia wydawane przez nas za pośrednictwem aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Do czego przyda się inteligentne gniazdko?

Jako, że nasze pokolenie otacza się̨ nowoczesnymi technologiami od lat, obsługa smart gniazdka nie powinna przysporzyć́ nam żadnych problemów. Urządzenie nie wymaga bowiem żadnej fachowej wiedzy czy umiejętności. Wystarczy wpiąć́ je go zwykłego gniazdka sieciowego i skonfigurować́ z domową siecią̨ Wi-Fi.

Urządzenie, jakim jest smart gniazdko znajduje wiele zastosowań́. Jednym z nich jest możliwość́ pomiaru zużycia energii, ustawienia automatycznego włączania i wyłączania, zdalnego włączenia lub wyłączenia czy głosowego włączania urządzeń za pomocą asystenta Google.

Inteligentna wtyczka podpowie nam, które urządzenia generują̨ największe koszty, nawet gdy są̨ np. w trybie czuwania. Kluczowym zastosowaniem smart gniazdek jest możliwość́ zdalnego włączania i wyłączania urządzeń́, za pośrednictwem Internetu. W praktyce, oznacza to, że możemy ułatwić́ sobie korzystanie z pralki czy ekspresu do kawy, a pod naszą nieobecność́ w domu, możemy zarządzać́ oświetleniem, co znacznie zmyli potencjalnego włamywacza. W okresie zimowym inteligentna wtyczka pozwoli nam na uruchomienie grzejników w domu, jeszcze zanim wrócimy do mieszkania. Niektóre modele dostępne na rynku posiadają̨ także funkcję układania harmonogramów z konkretnym dniem i godziną, kiedy dane urządzenie ma się włączyć́ lub zakończyć́ pracę.
28 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Piri sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
Budynek North Gate
00-203 Warszawa
Polska
NIP 1132929130
KRS 662040
Sąd Rejonowy dla Miasta Warszawy w Warszawie
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Regon 366498203
 
mail piri@piri.pl
tel. 22 1235545
  • Facebook - Biały Krąg
  • Instagram - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg

RZETELNA Firma 

Sprawdź naszą rzetelność kliknij tutaj

© Copyright Piri 2018