• pslupek4

5 największych trendów smart home w 2020

Inteligentny dom to najprościej mówiąc, zestaw czujników i urządzeń, które są zintegrowane z systemem zarządzającym wszystkimi instalacjami, które znajdują się w budynku. Jest także system najczęściej z wykorzystaniem bezprzewodowej komunikacji oraz system którym możemy zarządzać z poziomu aplikacji w telefonie będąc w domu lub poza nim. Takie rozwiązanie coraz częściej stosowane jest w domach jednorodzinnych, bowiem zwiększa to bezpieczeństwo, podnosi efektywność energetyczną, a przy okazji wpływa pozytywnie na komfort mieszkania.


Jakie panują obecnie trendy w domach typu Smart Home?


Coraz większą popularność zyskują roboty sprzątające. Jeżdżące odkurzacze czy kosiarki do trawy nie powinny już nikogo dziwić. Właściciel obiektu Smart Home powinien być wyposażony w tego typu urządzenia, które przejmują część obowiązków domowych. Przykładem mogą być także wielofunkcyjne roboty kuchenne, które za pomocą kilku przycisków przygotują za nas obiad, czy też lodówki które przejrzą zawartość lodówki, sporządzą listę zakupów i dokonają zamówienia.


Wraz z rozwojem technologii, na osiedlach czy w firmach będzie pojawiać się więcej systemów typu Smart Home. Systemy te zyskują również na popularności w obiektach zamieszkiwanych przez osoby starsze czy niepełnosprawne. Większość urządzeń posiada sterowanie głosowe co znacznie ułatwia korzystanie z poszczególnych systemów w domu.


Warto też podkreślić, że coraz więcej urządzeń domowych zaczyna korzystać z uczenia maszynowego czy widzenia komputerowego, dzięki czemu będą w stanie podejmować decyzje i uczyć się. Można się więc spodziewać, że w mieszkaniach typu Smart Home w niedalekiej przyszłości będą pojawiały się technologie oparte na sztucznej inteligencji, które nie tylko rozpoznają naszą twarz czy inne obiekty ale również będą wstanie dopasowywać działanie poszczególnych urządzeń pod nasze upodobania czy przyzwyczajenia.


Szybsze łącze kluczem do sukcesu


Wszechobecna sieć 5G, którą globalne koncerny wdrażają, a także ulepszona sieć Wi-Fi przyczynia się do ulepszenia działania urządzeń dostępnych w Smart Home. Sieć 5G i rewolucja, jaką za sobą ciągnie sprawi, że dostarczanie usług Internetu będzie się odbywać bez przewodów i kabli, z dużo wyższą szybkością a także przy minimalnym zużyciu energii. Ponadto umożliwi to podłączenie znacznie większej liczby urządzeń, co nie było możliwe jak do tej pory przy użyciu starczych sieci bezprzewodowych wifi czy GSM.

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Alarmy

Piri sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
Budynek North Gate
00-203 Warszawa
Polska
NIP 1132929130
KRS 662040
Sąd Rejonowy dla Miasta Warszawy w Warszawie
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Regon 366498203
 
mail piri@piri.pl
tel. 22 1235545
  • Facebook - Biały Krąg
  • Instagram - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg

RZETELNA Firma 

Sprawdź naszą rzetelność kliknij tutaj

© Copyright Piri 2018