top of page
  • Zdjęcie autorapiriasimi

Inteligentne lampy, czyli rewolucja w oświetleniu każdej przestrzeni

Ekologia to od kilku lat bardzo ważny aspekt wśród społeczeństwa. Coraz więcej budynków powstaje w myśl smart domów, a także urządzenia posiadają bardziej wytrzymałe baterie i akumulatory, przez co zużywają mniej energii. Rewolucją na rynku są systemy oświetleniowe, do których zaliczyć możemy inteligentne lampy. Jak je wybrać i czym się one charakteryzują?


Smart oświetlenie mieszkania


Urządzenia, jakimi są inteligentne lampy to przede wszystkim wygoda i funkcjonalność dla domowników. Zautomatyzowane funkcje oraz możliwość zdalnego sterowania oświetleniem sprawia, że wpisuje się to w nowoczesną ideologię smart domu. Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację na smartfon, poprzez centralkę i sieć Wi-Fi korzystać z wszystkich funkcji inteligentnych lamp.

Najważniejszą zaletą jest możliwość regulacji barwy i temperatury światła, czego nie można zrobić w klasycznych żarówkach i urządzeniach oświetleniowych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za rażącym światłem lub chcą dostosować oświetlenie do danej pory dnia lub pracy. Ciepła barwa światła sprawdzi się podczas wypoczynku natomiast jasna barwa powyżej 4000K będzie doskonała podczas pracy. Żarówki smart mogą być wykorzystywane w inteligentnych lampkach biurkowych, sufitowych, kinkietach, a nawet ogrodowym oświetleniu.


Sterowanie oświetleniem w domu – klucz do bezpieczeństwa


Włączanie i wyłączanie oświetlenia za pomocą komend głosowych czy aplikacji to niewątpliwa zaleta, jednak jeszcze większą jest możliwość tworzenia harmonogramów. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo nie tylko domowników, ale też całego wyposażenia w obiekcie mieszkalnym. Aplikacja pozwala na ustawienie godzin włączania oświetlenia, nawet jeśli nie ma nas w domu. W ten sposób można upozorować obecność w mieszkaniu i odstraszyć potencjalnego włamywacza. Na rynku dostępnych jest także coraz więcej urządzeń, które załączą się w momencie, gdy wyczują ruch domownika. Dzięki połączeniu w jednej aplikacji żarówek i czujników ruchu lub otwarcia możemy zautomatyzować żarówki w taki sposób aby włączyły się kiedy wchodzimy do domu.


Walory estetyczne inteligentnych lamp


Możliwość regulacji oświetlenia wiąże się również z funkcją estetyki naszego mieszkania gdzie mamy miejsca gdzie niezbędne jest jasne oświetlenie oraz miejsca wypoczynku gdzie wskazana jest ciepła barwa światła. Można w ten sposób umilić czas i stworzyć wyjątkowy klimat w pomieszczeniu.

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kamery do monitoringu - zalety i wady

W dzisiejszych czasach kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna, dlatego jednym z nowoczesnych i przydatnych rozwiązań jest monitoring wizyjny. Wykorzystuje się go nie tylko w centrach handlowych, a

Inteligentny zamek - czy warto? Działanie i zalety

Technologia, a zwłaszcza jej błyskawiczny postęp, już dawno przestał na wszystkich robić wrażenie. Jesteśmy przyzwyczajeni do coraz to nowszych urządzeń i rozwiązań, które producenci z dumą prezentu

Comments


bottom of page