top of page
  • Zdjęcie autorapslupek4

Kamery do monitoringu - zalety i wady

W dzisiejszych czasach kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna, dlatego jednym z nowoczesnych i przydatnych rozwiązań jest monitoring wizyjny. Wykorzystuje się go nie tylko w centrach handlowych, ale przede wszystkich w prywatnych domach i na osiedlach mieszkalnych. Rozważając możliwość zainstalowania tego typu urządzeń, warto zestawić wady i zalety tego rozwiązania. Jakie one są? Sprawdź!


Dlaczego warto zainwestować w monitoring?


Na samym początku należy podkreślić, że monitoring posiada wiele zalet. Jest to system zabezpieczeń, który opiera się na działaniu kamer i rejestratorów. W ten sposób wiele osób chce uchronić własną posesję lub firmę przed ewentualną kradzieżą lub włamaniem. Na rynku jest mnóstwo modeli urządzeń, za pomocą których można kontrolować obiekt, zwłaszcza podczas naszej krótszej lub dłuższej nieobecności. Co więcej, większość systemów monitorujących połączona jest za pomocą aplikacji w telefonie lub tablecie, w których jest pełny dostęp do Internetu. W każdej chwili można włączyć podgląd, a także sterować systemem zdalnie.


Zalety monitoringu


Przede wszystkim największą zaletą systemu kamer i rejestratorów jest to, że umożliwiają one kontrolowanie wszystkich osób, które dostały się na zabezpieczony i prywatny teren, np. domu lub firmy. Dodatkowo nadzór nad posesja sprawowany jest całodobowo, a rejestratory zapewniają poczucie bezpieczeństwa osobom, które na jej terenie przebywają. W przypadku kradzieży, uszkodzenia mienia lub włamania, obraz z kamer stanowi niepodważalny dowód, że zaistniała sytuacja miała miejsce. Jest to kolejna, bardzo ważna zaleta tego rozwiązania. Kolejną, wręcz niezaprzeczalną zaletą monitoringu są niskie koszty użytkowania oraz wdrożenia systemu, możliwość szybkiego reagowania na potencjalne niebezpieczeństwo, a także obniżenie kosztów zatrudnienia pracowników ochrony.


Wady monitoringu


Mimo wspomnianych plusów, monitoring nie jest niestety systemem pozbawionym wad. Zakładając go w firmie, należy poinformować o tym pracowników, inaczej możemy narazić ich na poczucie dyskomfortu związanego z nieustannym śledzeniem tego, co robią. Ponadto kamery w zależności od rodzaju i typu, mogą stanowić dużą inwestycję. Wadą jest wybór tańszych zamienników, które mogą skutkować niską rozdzielczością obrazu. Ponadto największą wadą jest fakt, że monitoring złożony wyłącznie z kamer bezprzewodowych, nie zapewni maksymalnej efektywności. Wadą może być także sposób zasilania kamery, bowiem bezprzewodowa będzie wymagała nieustannego źródła prądu. Dlatego też przed zakupem tego typu urządzeń, należy rozważyć wszystkie wady i zalety, bowiem jest to zakup na lata.

83 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Inteligentny zamek - czy warto? Działanie i zalety

Technologia, a zwłaszcza jej błyskawiczny postęp, już dawno przestał na wszystkich robić wrażenie. Jesteśmy przyzwyczajeni do coraz to nowszych urządzeń i rozwiązań, które producenci z dumą prezentu

Commenti


bottom of page