top of page
  • Zdjęcie autorapslupek4

Robot sprzątający - zalety i wady

Zaktualizowano: 15 kwi 2022

Domowe porządki mogą nie należeć do najlepszej formy spędzania wolnego czasu, jednak warto regularnie dbać o czystość w domu czy mieszkaniu. Wszystko zależy od posiadanych powierzchni, przede wszystkich wielkości. By sprzątanie ich było jeszcze bardziej efektywne i prostsze, warto zainwestować w robota sprzątającego. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?


Robot sprzątający – co to?


Jest to innowacyjne urządzenie, które stanowi ogromne wsparcie dla zapracowanych osób, które potrzebują komfortu i spokoju po powrocie do domu. Roboty sprzątające w ostatnich latach cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bowiem wiele osób wybiera je jako alternatywę dla tradycyjnego odkurzacza. Warto podkreślić, że sprzęt pracuje niemalże automatycznie, bez konieczności zaangażowania użytkownika. Urządzenie charakteryzuje się niewielkimi gabarytami, przez co może dostać się w wiele niedostępnych miejsc.


Zalety robotów sprzątających


Do największych zalet robota sprzątającego należy łatwe sterowanie, a przede wszystkim cicha i energooszczędna praca. Urządzenie działa bezprzewodowo, radząc sobie doskonale z większością zabrudzeń, dzięki temu zapewnia wysoką efektywność czyszczenia przy niedużym poborze energii. Większość dostępnych modeli robotów sprzątających na rynku samodzielnie pobiera wszystkie aktualizacje, wystarczy podłączyć sprzęt do sieci Wi-Fi. Ponadto urządzenie ma wbudowane kamery, które zapamiętują mapę pomieszczeń, a także posiada wiele zaawansowanych funkcji, takich jak czyszczenie punktowe czy regulacja prędkości. Niemal wszystkie modele wyposażone są również w zdalne sterowanie, co pozwala na uruchomienie nowoczesnego odkurzacza będąc poza domem. Warto też wspomnieć, że urządzenie jest tak skonstruowane, by w żadnym stopniu nie uszkodzić lub nie porysować czyszczonej posadzki.


Robot sprzątający – wady


Mimo wspomnianych zalet, urządzenia takie jak roboty sprzątające mają też wady. Największym minusem dla wielu osób może okazać się cena, ponieważ sprzęty tej kategorii w dalszym ciągu należą do kosztownych, w związku z czym nie każdy może sobie pozwolić na jego zakup. Ponadto wbudowany akumulator nie jest wieczny, dlatego w pewnym momencie urządzenie będzie pracowało mniej efektywnie i wymagało wymiany. Największą wadą jest również fakt, iż roboty sprzątające przeznaczone są tylko do twardych powierzchni, między innymi paneli czy kafli, bowiem w większości przypadków mają problem z odkurzeniem miękkich dywanów. Nie mniej jednak warto zastanowić się nad zakupem, bowiem urządzenie to odczaruje codzienne sprzątanie, zmieniając Państwa życie na lepsze.

116 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kamery do monitoringu - zalety i wady

W dzisiejszych czasach kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna, dlatego jednym z nowoczesnych i przydatnych rozwiązań jest monitoring wizyjny. Wykorzystuje się go nie tylko w centrach handlowych, a

Inteligentny zamek - czy warto? Działanie i zalety

Technologia, a zwłaszcza jej błyskawiczny postęp, już dawno przestał na wszystkich robić wrażenie. Jesteśmy przyzwyczajeni do coraz to nowszych urządzeń i rozwiązań, które producenci z dumą prezentu

Comments


bottom of page