top of page
  • Zdjęcie autorapslupek4

Inteligentny zamek - czy warto? Działanie i zalety

Technologia, a zwłaszcza jej błyskawiczny postęp, już dawno przestał na wszystkich robić wrażenie. Jesteśmy przyzwyczajeni do coraz to nowszych urządzeń i rozwiązań, które producenci z dumą prezentują na rynku. Do jednych z nich należy inteligentny zamek. Na czym polega jego działanie? Sprawdź!


Czym są inteligentne zamki?


Przede wszystkim takie rozwiązanie zapewnia ogromną wygodę użytkowania, ale też podnosi poziom zabezpieczeń w prywatnym domu czy w firmie. Zalicza się je do systemów kontroli dostępu, którego głównym zadaniem jest chronić określoną przestrzeń przed niepożądanym wstępem osób trzecich. Na rynku znaleźć można różne rodzaje inteligentnych zamków, między innymi elektroniczna nakładka na tradycyjny zamek lub elektroniczne zamki z wkładką. Oznacza to, iż jedno małe urządzenie może ochronić obiekt przed próbami włamania, zarówno fizycznego, jak i cyfrowego. Wspomniane rozwiązania różnią się od siebie wyglądem sposobem działania i techniką montażu.


Działanie inteligentnych zamków


Rozwiązanie, jakim jest inteligentny zamek do drzwi składa się z kilku elementów, między innymi zamka z akumulatorem, wkładki modułowej oraz komplecie akcesoriów. Każde takie rozwiązanie łączy się z siecią Wi-Fi, a niemal wszystkie urządzenia posiadają własną aplikację, w której można dodać osoby, które będą uprawnione do otwierania drzwi. Montaż inteligentnego zamka uwolni domowników od używania kluczy, których wiecznie się szuka lub można je zgubić. Automatyczne odryglowanie drzwi za pomocą smartfona ułatwia otwieranie drzwi, a także ryglowanie jest automatyczne. Wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub podać kod, by dostać się do domu. Najczęściej sterowanie takim systemem odbywa się za pośrednictwem smartfona, smartwatcha, karty dostępu, polecenia głosowego lub odcisku palca.


Zalety zamków inteligentnych


Za pomocą wspomnianego zamka inteligentnego można otworzyć drzwi na kilka sposobów, a właściciel otrzymuje na bieżąco powiadomienia, jeśli ktokolwiek nieupoważniony, podejmie próbę otworzenia drzwi. Ponadto możliwe jest czasowe lub bezterminowe przydzielanie dostępów członkom rodziny lub znajomym. Mimo, iż taki system zostanie zamontowany, drzwi nadal można otwierać i zamykać za pomocą klasycznego klucza.

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kamery do monitoringu - zalety i wady

W dzisiejszych czasach kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna, dlatego jednym z nowoczesnych i przydatnych rozwiązań jest monitoring wizyjny. Wykorzystuje się go nie tylko w centrach handlowych, a

Comments


bottom of page