top of page
  • Zdjęcie autorapiriasimi

Żarówki smart - inteligentne rozwiązania

Inteligentny dom to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Nowoczesne budownictwo, a także zastosowanie innowacyjnych technologii, pozwala na większy komfort użytkowania wnętrz oraz zwiększa bezpieczeństwo, wprowadzając przy tym spore oszczędności. W naszym asortymencie można znaleźć żarówki smart. Czym się one charakteryzują i jak wybrać odpowiedni model?


Czym jest żarówka smart?


Podstawową różnicą, od której należy zacząć jest fakt, iż żarówka smart nie posiada żarników, jak to w przypadku klasycznego produktu oświetleniowego. Zamiast tego instalowane są w nich diody LED, których może być kilka w zależności od stopnia zaawansowania urządzenia, a także funkcji, które ma spełniać. Warto także podkreślić, iż inteligentny punkt świetlny nie potrzebuje specjalnej lampy, bowiem wystarczy wkręcić go jak klasyczne urządzenie. Dodatkowo żarówkę smart można normalnie włączać i wyłączać za pomocą dotychczasowego włącznika na ścianie. Dodatkowo możemy zamontować kontroler dzięki któremu dodatkowo bez potrzeby otwierania aplikacji, włączymy i wyłączymy żarówkę, zmienimy barwę lub przyciemnimy. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość łączenia żarówek z kontrolerem. Możemy więc dodać kilka żarówek do kontrolera i jednym kliknięciem wyłączyć lub włączyć wszystkie żarówki. Możemy też do jednej żarówki zastosować kilka kontrolerów dzięki czemu możemy włączyć żarówkę wchodząc do pokoju i wyłączyć leżąc już w łóżku.


Jak działa żarówka smart?


Ilość funkcji, jaką oferują inteligentne urządzenia jest bardzo duża. Wszystko zależy od modelu jaki kupimy. W przypadku żarówek smart, możliwości jest wiele, począwszy od najbardziej podstawowych, aż do tych dostępnych w bardziej zaawansowanych modelach.

Przede wszystkim ułatwieniem jest zdalne sterowanie, dzięki czemu urządzenie można wyłączyć i włączyć z poziomu aplikacji. Za jej pomocą można także sterować światłem i nie tylko. Większość żarówek smart posiada również funkcję przyciemniania i rozjaśniania, czego nie mają klasyczne urządzenia oświetleniowe. W zależności od pory dnia, możemy ustawić temperaturę, barwę i jasność. Coraz więcej produktów dostępnych na rynku ma też możliwość tworzenia harmonogramów działania. W ten sposób można określić, kiedy urządzenie ma się włączyć i kiedy zakończyć swoją pracę. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza gdy domowników nie ma w domu. Wówczas można zasymulować ich obecność i odstraszyć tym potencjalnego włamywacza.

Możemy też ustawić harmonogram wyłączenia żarówki poprzez stopniowe ściemnianie co szczególnie przydatne jest w pokojach dla dzieci.

Inteligentne urządzenia oświetleniowe to przede wszystkim oszczędność energii, zastosowane diody led to niski pobór energii jak również długi czas pracy.


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kamery do monitoringu - zalety i wady

W dzisiejszych czasach kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna, dlatego jednym z nowoczesnych i przydatnych rozwiązań jest monitoring wizyjny. Wykorzystuje się go nie tylko w centrach handlowych, a

Komentarze


bottom of page