top of page
  • Zdjęcie autorapiriasimi

Żarówki smart - inteligentne rozwiązania

Inteligentny dom to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Nowoczesne budownictwo, a także zastosowanie innowacyjnych technologii, pozwala na większy komfort użytkowania wnętrz oraz zwiększa bezpieczeństwo, wprowadzając przy tym spore oszczędności. W naszym asortymencie można znaleźć żarówki smart. Czym się one charakteryzują i jak wybrać odpowiedni model?


Czym jest żarówka smart?


Podstawową różnicą, od której należy zacząć jest fakt, iż żarówka smart nie posiada żarników, jak to w przypadku klasycznego produktu oświetleniowego. Zamiast tego instalowane są w nich diody LED, których może być kilka w zależności od stopnia zaawansowania urządzenia, a także funkcji, które ma spełniać. Warto także podkreślić, iż inteligentny punkt świetlny nie potrzebuje specjalnej lampy, bowiem wystarczy wkręcić go jak klasyczne urządzenie. Dodatkowo żarówkę smart można normalnie włączać i wyłączać za pomocą dotychczasowego włącznika na ścianie. Dodatkowo możemy zamontować kontroler dzięki któremu dodatkowo bez potrzeby otwierania aplikacji, włączymy i wyłączymy żarówkę, zmienimy barwę lub przyciemnimy. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość łączenia żarówek z kontrolerem. Możemy więc dodać kilka żarówek do kontrolera i jednym kliknięciem wyłączyć lub włączyć wszystkie żarówki. Możemy też do jednej żarówki zastosować kilka kontrolerów dzięki czemu możemy włączyć żarówkę wchodząc do pokoju i wyłączyć leżąc już w łóżku.


Jak działa żarówka smart?


Ilość funkcji, jaką oferują inteligentne urządzenia jest bardzo duża. Wszystko zależy od modelu jaki kupimy. W przypadku żarówek smart, możliwości jest wiele, począwszy od najbardziej podstawowych, aż do tych dostępnych w bardziej zaawansowanych modelach.

Przede wszystkim ułatwieniem jest zdalne sterowanie, dzięki czemu urządzenie można wyłączyć i włączyć z poziomu aplikacji. Za jej pomocą można także sterować światłem i nie tylko. Większość żarówek smart posiada również funkcję przyciemniania i rozjaśniania, czego nie mają klasyczne urządzenia oświetleniowe. W zależności od pory dnia, możemy ustawić temperaturę, barwę i jasność. Coraz więcej produktów dostępnych na rynku ma też możliwość tworzenia harmonogramów działania. W ten sposób można określić, kiedy urządzenie ma się włączyć i kiedy zakończyć swoją pracę. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza gdy domowników nie ma w domu. Wówczas można zasymulować ich obecność i odstraszyć tym potencjalnego włamywacza.

Możemy też ustawić harmonogram wyłączenia żarówki poprzez stopniowe ściemnianie co szczególnie przydatne jest w pokojach dla dzieci.

Inteligentne urządzenia oświetleniowe to przede wszystkim oszczędność energii, zastosowane diody led to niski pobór energii jak również długi czas pracy.


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

W dzisiejszych czasach kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna, dlatego jednym z nowoczesnych i przydatnych rozwiązań jest monitoring wizyjny. Wykorzystuje się go nie tylko w centrach handlowych, a

Technologia, a zwłaszcza jej błyskawiczny postęp, już dawno przestał na wszystkich robić wrażenie. Jesteśmy przyzwyczajeni do coraz to nowszych urządzeń i rozwiązań, które producenci z dumą prezentu

bottom of page